Километарски колони за влез во Грција, се чека и повеќе од половина час

by fokus 11:38
11:38

На граничните премини од македонска страна има зголемена фреквенција за влез и излез од државата, соопштија од  Автомотосојузот на Македонија.

Зголемување на интензитетот на сообраќајот, како што се наведува во соопштението, има и на патните правци надвор од градските средини.

- Advertisements -

Километарски колони се формираат на граничниот премин „Евзони“ за влез во Грција, а на граничниот премин „Богородица“ за излез од земјава се чека од 15 до 30 минути, а за влез во Грција уште повеќе.

Поврзани новости