Kigili – бренд за урбаните и префинети мажи

by Фокус 09:32
09:32

Модерен и авантуристички, елегантен и удобен, брендот Kigili е наменет за самоуверени мажи со динамичен животен стил. Kigili облеката е изработена од природни материјали, како памук, волна и кашмир, во едноставни кроеви, со беспрекорна изведба. Во Kigili може да најдете спортска и формална облека, чевли и модни додатоци, сѐ што му е потребно на современиот маж за да изгледа моќно и елегантно, како во формалните изданија, така и при секојдневните пригоди.

Овој интернационален бренд со потекло од Турција, кој се стреми за беспрекорен квалитет и уникатен дизајн уште од 1938 година, од неодамна е присутен во Македонија со две продавници во Скопје: во Скопје Сити Мол и во центар – на булеварот Партизански одреди, наспроти Соборниот храм во Скопје.

- Advertisements -

Kigili предлози за модерен изглед во деновите што следат:

Комбинација 1:

Удобна, лежерна, но, сепак, празнична комбинација.

12465012_10206247794088170_1634948680_o

 

Нема ништо повпечатливо од темноцрвената или „цигла“ боја, омилена во дизајнерските кругови за тековната сезона.

k3

Оваа портокалово- црвена нијанса, во комбинација со природни тонови како темносина, кафена или беж е полн погодок за новогодишниот аутфит. Удобно карирана памучна кошула и волнена блуза во земјен тон, во комбинација со едноставни чино панталони, комбинирани со чевли и ремен во истата црвена нијанса.

Комбинација 2:

Подеднакво тренди, а помалку колоритна како комбинација, секако доволно впечатлива да се издвоите од толпата.

12449245_10206247794048169_707536270_o

Оваа лежерна комбинација вклучува сини чино панталони, бела кошула со тенки вертикални сини линии, сива тенка блуза со модерни додатоци, со додатоци вратоврска, ремен и чевли во црно-сива нијанса.

12458562_10206247793968167_1325595841_o

Поврзани новости