Кичевчанец изгорел во шумски пожар

by Фокус

Во кичевското село Орланци вчера претпладне пронајден бил постар граѓанин, кој бил со видливи изгореници на главата, вратот, горните екстремитети и на десната нога.

Полицијата соопшти дека на 13.07.2016 година заминал од Кичево во село Орланци, а на местото каде е пронајден починатиот на 13.07.2016 година околу 10,00 часот настанал пожар на трева и нискостеблеста шума.

Изгореното тело го пронашле членови на семејството.

Поврзани новости