Кели Брук има најсовршено тело во светот, научна студија објасни зошто

by Fokus

Експертите од Универзитетот во Тексас објавија дека британската актерка и модел има совршено тело, објаснувајќи кои параметри ги земале во предвид.

Кели Брук е англиска актерка, модел и водителка. Најпозната е по манекенството во Велика Британија и САД, како и по улогата во комедијата на NBC One Big Happy. Покрај тоа, таа се појави како гостин во неколку телевизиски емисии.

Во една студија спроведена во 2016 година, анализирани се нејзината висина, тежина, должина на косата и обликот на лицето.

– Оваа жена е сосема природна и научно совршена – изјавиле тогаш авторите на студијата.

Кели е висока 168 сантиметри, а нејзините тогашни мерки биле 99-63-91, што, според експертите, ја направило најблиску до идеалот.

Дополнителен плус, според авторите на студијата, било тоа што не била подложена на естетска операција.

Кели денес има 43 години, а на почетокот на оваа година откри дека никогаш не се чувствувала подобро во своја кожа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly Brook (@iamkb)

Кели исто така потсети:

– Бев фотографиран речиси секој ден од мојот живот и навистина можам да ги видам доказите за тие несреќни времиња. Ги гледам моите стари слики и велам – Ох, тогаш бев навистина слаба.

И додаде:

– Кога поминувате низ прекини и такви работи, тоа влијае на вашата исхрана. Најмизерна бев кога бев најслаба.

Денес е во брак со Џереми Паириси кој многу и помогнал.

– Не случајно сум најсреќна во моето тело сега кога сум во брак, кога го работам она што го сакам со луѓето што ги сакам, кога сум малку постара и позрела и кога се во моето семејство е добро и сите се здрави – вели Кели.

Поврзани новости