Кекеновски: Што е тоа што Мицкоски сака на увце да му го шепне на Заев, а да не чуе никој освен другарот Ахмети?

by fokus 10:06
10:06

Професорот Јове Кекеновски на критикува вчерашната лидерска средба велејќи дека повеќето од оние што одлучуваат за иднината на земјата се аболирани или осомничени и обвинети за кривични дела.

„Што лидерска ќе беше кога бројот на осомничени, обвинети и аболирани на неа е поголем од оние другите“, напиша тој на својот фејсбук профил.

- Advertisements -

Кекеновски го критикува и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Овој Мицковски наместо да бара лидерска средба пред целата македонска јавност и на неа јавно да си каже сè (а ова го може само човек кој има искрени и чесни намери кон граѓаните и државата), тој сака нешто тивко на увце да му шепне на ЗАЕВ. Работата е да не чуе никој, освен другарот АХМЕТИ.
Што е тоа што толку тивко и тајно треба да се каже, освен доколку не е обид за срамно пазарање или уцена далеку од очите на јавноста.
А бре човече го доурниса ВМРО ДПМНЕ. Вистинскиот вмровец секогаш има став кој го кажува јавно и гласно“, порачува Кекеновски.

Поврзани новости