Кекеновски: Послушниците во Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ ќе изберат полтрон на Груевски

by fokus 20:05
20:05

Јове Кекеновски кој беше отстранет од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостува на Топ тема рече дека оние кои ќе го бираат идниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ се послушници на Никола Груевски.

-Во Извршниот комитет нема човек со свое јас. Сите луѓе се бирани, ништо не е оставено на случајност. Делегати на Конгресот се пратеници, членови на Извршниот комитет и поранешни директори на јавни претријатија . Мислите тие ќе гласаат за некој слободно пријавен кандидат? Тие ќе гласаат за послушник на Никола Груевски, рече Кекеновски.

- Advertisements -

Одлука за Конгрес носи Централниот комитет. Таа процедура е направена е за да бидат избрани делегати нови

Поврзани новости