Кекеновски: Ова најверојатно е почетокот на крајот на ВМРО-ДПМНЕ

by fokus

Јове Кекеновски во вечерашното гостување на Канал 5 рече дека оваа ситуација во ВМРО-ДПМНЕ најверојатно ќе биде почеток на крајот на партијата.

-Конгресот беше закажан нестатутарно. Раководството на паријата и сите луѓе околу него паријата сакаат да ја искористат за лични цели. Во паријата сега има се, само не единство. Жал ми е тоа да го кажам, но секогаш сум ја говорел вистината, рече Кекеновски.

Поврзани новости