Кекеновски: Идеален советник на Заев за здравство би бил некој доктор од косовската клиника „Медикус“

by fokus 22:02
22:02

Професорот Јове Кекеновски вечерва му испрати порака на премиерот Зоран Заев за тоа кој би бил добар советник според сегашните критериуми на Владата.

-Ако веќе македонскиот премиер има советници за безбедност и економија, редно е да има и советници за здравство и финансии. Со оглед на неговиот прагматизам, идеален за позиција во областа на здравството според сегашните критеритуми на владата, би бил некој доктор од косовската клиника „Медикус“, а за советик за финансии некој од бившите или сегашите директори од македонските банки кои до гола кожа ги соголеа македонски граѓани, напиша Кекеновски на Фејсбук.

Поврзани новости