Ќе тргне по парите или ќе го послуша срцето – Меси е на потег!

by Fokus

По последните случувања во Париз, во тимот на ПСЖ, речиси е сигурно дека Лионел Меси (35) нема да го продолжи договорот со „Светците“.

Сега како најголеми фаворити се Ал-Хилал од Саудиска Арабија и секако – Барселона.

Понудата на „Кралскиот“ клуб од Саудиска Арабија е позната – 450 милиони евра, тоа би било најголемиот договор во историјата на спортот, а Меси треба да избере дали ќе се одлучи за парите или ќе го послуша срцето и ќе се врати на „Камп ноу“.

Барселона, според информациите, му нуди двегодишен договор според кој би заработил 25 милиони евра со можност доколку сака тој да биде прекинат уште по првата сезона.

Поврзани новости