Ќе се дислоцираат неколку споменици од „Скопје 2014“

by fokus 13:47
13:47

Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, денеска најави дека неколку споменици изградени во рамки на проектот „Скопје 2014“ ќе бидат дислоцирани и за тоа е донесена одлука.

Тој не oткри за кои  објекти станува збор и кога тие ќе бидат дислоцирани.

 

Поврзани новости