Ќе кажеме се кога ќе дојде време, порача Срѓан Ќерим

by fokus 13:37
13:37

„Ќе кажеме се кога ќе дојде време”, изјави Срѓан Керим, управител на МПМ, по распитиот во СЈО, каде се задржа околу половина час. Тој не сакаше да даде коментар зошто е повикан во СЈО и дали се чувствува одговорен за распадот не МПМ.

Претходно на распит во обвинителството беше и директорката на МПМ, Јана Станисављева. И таа си замина од специјалното обвинителстворечиси триесет минути.

- Advertisements -

Станисављева и Срѓан Керим се повикани во СЈО да дадат исказ во рамки на истрагата што ја води обвинителството за финансиски злоупотреби на првите луѓе на компанијата, во чија сопственост беа весниците „Дневник“, „Вест“ и „Утрински“ и коишто згаснаа поради финансиска криза.

Поврзани новости