Казни за над 600 лица затоа што биле фатени без маска

by Fokus 12:13
12:13

Во текот на изминатото деноноќие за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 630 прекршоци, сооптши МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertising -

Поврзани новости