Казни за 747 лица за неносење маски

by Fokus 10:14
10:14

Регистрирани се 747 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава.

Од Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Kовид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости