Казни за 578 лица за неносење маска

by Fokus 09:21
09:21

Регистрирани се 578 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи денеска апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости