Казни за 521 лице за неносење маска

by Fokus 11:25
11:25

Во текот на изминатото деноноќие на територија на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 521 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости