Казни за 426 граѓани за неносење маска

by Fokus 10:15
10:15

Казнети се 426 лица по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости