Казнети 93 возачи во Скопје

by Fokus

Вкупно 93 сакции од областа на сообраќајот се изречени во текот на вчерашниот ден на територија на Скопје.

Од нив, 16 се за возење повеќе од дозволеното и три мерки за возење без возачка дозвола. Изречени се и седум мерки за минување на црвено светло и три за нерегистрирани возила, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Поврзани новости