Казнети 537 граѓани кои не носеле маска

by fokus 10:08
10:08

Во изминатите 24 часа, за неносење на маска, биле казнети 537 граѓани, информира МВР.

-Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци, соопшти МВР.

- Advertisements -

Министерството за внатрешни работи апелира граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Поврзани новости