Казнети 420 граѓани за неносење маска

by Fokus 10:26
10:26

Вкупно 420 прекршоци за неносење лична заштита на лице се регистрирани во текот на изминатото деноноќие во земјава, соопшти Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости