Казнети 394 граѓани кои не носеле маска

by fokus 11:02
11:02

За неносење заштитни маски во изминатотото деноноќие се регистрирани 394 прекршоци на територијата на целата држава.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и здравствените протоколите за справување со КОВИД-19

- Advertisements -

Поврзани новости