Казнети 304 лица за неносење маска

by Fokus 09:58
09:58

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 304 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

- Advertisements -

Поврзани новости