Казнети 215 возачи за брзо возење

by Fokus 19:00
19:00
Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила што се движат со брзина поголема од дозволеното, при што санкционирани се 215 возачи.
Како што информира МВР, од нив, осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното. Притоа, 117 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 98 надвор од населено место.

Поврзани новости