Казнети 208 граѓани кои не носеле заштитна маска

by fokus 10:57
10:57

Од МВР информираат дека во изминатите 24 часа 208 граѓани биле казнети поради не носење на заштитна маска.

-Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

- Advertisements -

Од Министерството апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Поврзани новости