Казнети 203 граѓани кои не носеле маска

by fokus 11:30
11:30

Во текот на изминатото деноноќие (7-8 јануари) на територијата на државава се регистрирани 203 прекршоци за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и здравствените протоколи за справување со КОВИД-19.

- Advertisements -

Поврзани новости