Kазнети 192 возачи во Гази Баба, 25 немале возачка дозвола

by Fokus 08:54
08:54

Полицијата вчера на територијата скопската општина на Гази Баба изрече 192 санкциии за прекршоци во сообраајот, соопшти МВР.

За возење без возачка дозвола казнети се 25 лица, изречени за 23 санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, а 15 за неносење на заштитна маска.

- Advertisements -

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Поврзани новости