Казнети 142 граѓани за неносење маска

by Fokus 09:33
09:33

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 142 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со КОВИД-19.

- Advertisements -

Поврзани новости