Кавадарчанец уапсен бидејќи гласал наместо сопругата

by fokus 16:19
16:19

Од МВР информираат дека во Кавадарци, за време на гласањето, бил уапсен маж, бидејќи истиот покрај тоа што гласал во свое име, гласал и во име на неговата сопруга.

-Во Кавадарци едно лице е лишено од слобода (гласал и во име на неговата сопруга) и се работи на расчистување на случајот, велат од МВР.

- Advertisements -

Фотографијата е од архива

Поврзани новости