Катица однесена во СЈО, се врши претрес во нејзината канцеларија

by fokus 14:06
14:06

Откако специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска беше уапсена во нејзиниот дом, сега е однесена во СЈО, каде што се врши претрес во нејзината канцеларија.

Од нејзината канцеларија се очекува да биде запленет компјутер и документација. Претрес се врши и во нејзиниот дом во Гевгелија.

- Advertisements -

Јанева до вчера имаше статус на сведок, но по нејзиниот изказ даден пред обвинителката Вилма Русковска, тоа се промени и стана осомничена во истрагата за „Рекет“.

В.В.

Поврзани новости