Катица, Ленче и Фатиме образложуваат зошто го повлекле „Пуч“ во Советот на обвинители

by fokus 14:18
14:18

Во Советот на јавни обвинители тукушто започна средбата на која обвинителите од СЈО, пред членовите на Советот ќе реферираат зошто го повлекле обвинението за „Пуч“, јавува Сведок.

Пред состанокот во Советот закажан за во 13 часот пристигнаа обвинителите: Катица Јанева, Фатиме Фетаи, Елизабета Миладиноска, Ленче Ристоска и Трајче Пеливанов.

Денешната средба доаѓа по минатонеделната средба на Јанева со членовите на Советот, на кој било договорено сите обвинители што работеле на предметот да бидат присутни на состанокот.

Поврзани новости