Катица Јанева под лекарски надзор

by fokus 20:45
20:45

Специјалната јавна обвинителка преку соопштение се извини што ја напушти Седницата на собраниската Комисија за политички систем, објаснувајќи дека поради здравствената состојба не можела да остане до крајот на расправата.

-Навистина ми е жал што поради мојата здравствена состојба морав да ја напуштам седницата на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците и се извинувам на сите пратеници  што денес не сум во можност повеќе да присуствувам на седницата – изјави Јанева.

Во меѓувреме побарана е лекарска помош и здравствената состојба на обвинителката е под лекарски надзор и контрола.

Поврзани новости