Катица Јанева на увид во УБК

by fokus 16:18
16:18

Шефицата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Катица Јанева, во моментов е во просториите на Управата за безбедност и контраразузнање каде што врши увид во врска со предистражна постапка врзана со прислушувањето, дознава НОВА.

Јанева, како што јави порталот Нова, со тим истражители добила согласност од Управата при МВР во предмет чија цел е да утврди кој и како го нарачал и вршел прислушувањето.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Поврзани новости