Објавени нови “бомби”: Спасовски и Јанкулоска се договараат како да се...

Пред неколку часа на интернет се појавија  четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во...

Нападнатата полицајка Јаначковска: Асани само ми викаше, а самата се удрив...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службеничка Јасмина Јаначковска, со цел лично да се информира за вчерашниот настан. Полициската службеничка...

АРХИВА Македонската безбедност ја водел човек со нарушено психичко здравје!

Прочитајте во каква душевна состојба се наоѓал Сашо Мијалков по една од пресконференциите на Јани Макрадули

Груевски по апсењето на Јанакиески се закани: Ќе дојде друга сезона...

Бегалецот Никола Груевски се огласи на социјалната мрежа Фејсбук по вчерашното апсење на екс министерот Миле Јанакиески и други функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Тој долгиот пост...

АРХИВА Послушното стадо на пастирот!

Текстот е објавен на 29 ноември 2013 година во неделникот „Фокус“ во бројот 947 Пишувала Јадранка КОСТОВА СЕ ФРАПИРАВ од комоцијата на истражниот судија што го сослуша...

Мајката на Софија апелира за спас: 28.000 евра, шанса за живот...

-Кон крајот на месец март годинава целосно се промени животот на нашето семејство. Нашата најмала ќерка Софија, која што се развиваше како и секое...

Азири, обвинет во „Монструм“: Полицаец ми рече дека ќе се внесе...

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, на стартот на денешното рочиште обвини за тортура, додека бил носен од затворот Штип до Кривичниот...

Фетаи: Ќе го гонам па дури и да е на смртна...

Ако некој стори кривично дело јас ќе го гонам, па дури и да е на смртна постела, рече специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи на...

Истрагата за „Рекет“ ќе се прошири, на Боки Тредичи и Зоки...

Истрагата за предметот „Рекет“ мрдна од мртва точка откако обвинителите се вратија од одмор. Деновиве е раздвижено во Обвинителството за организиран криминал и корупција,...

Архива: Груевски мора да биде дигнат на клоци од оние што...

Полека, смирете се, немам намера да му го земам лебот на Миленко. Јас не заговарам одреди за буквално шутирање на Никола Груевски и распашаната му дружина. Нормално, мислам на политичка шут-карта.

Се повеќе граѓани плаќаат полиса за приватните болници, за 950 денари...

Сè повеќе граѓани во земјава се одлучуваат за полиси за здравствено осигурување во приватните здравствени установи. За 950 денари месечна уплата на располагање на...

(ВИДЕО) Јанчев го пронајде спасот од загадениот воздух: Кавадарци прв град...

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев го пронајде решението за спас од загаденост на воздухот. Вечерва, тој со екипи од градот, го исчисти воздухот во...

Мајката на Пино за можниот мотив за убиството

Маја Трпковска, мајка на свирепо убиеното момче Пино Секондо (26) денес треба да пристигне во Скопје од Италија, каде што долги години живее и...

ФОТО Како летува Митко Јанчев: Одморот не смее да биде табу!

Фото: Фокус Првата половина во месец август, традиционално со години наназад е време кога владините функционери, министри, советници и градоначалници го користат својот годишен одмор....

Се укинува обврската на граѓаните да поднесуваат годишна даночна пријава

Од следната година граѓаните ќе бидат ослободени од обврската самите да поднесуваат годишна даночна пријава до шалтерите на Управата за јавни приходи. Владата со...

Професорката Тројачанец пронајдена мртва: Се плашевме од најлошото, тоа и се...

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и...

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот...

Мајката на момчето кое загина во пожарот позади „Рамстор“ бара помош,...

25-годишниот Мартин Сиљанов, кој загина во пожарот што изби во сервис за мопеди позади трговскиот центар „Рамстор“, зад себе остави мајка која е инвалид...

Елајте браќа муслимани под бајракот на Македонија, Џафери го цитираше Крушевскиот...

Ние имаме една заедничка татковина Република Македонија и сите сме одговорни да ја зачуваме за нас и идните поколенија, посочи претседателот на Собранието, Талат...

Фетаи: Ја испцув Катица и ја исплукав вратата на СЈО, јас...

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Фатиме Фетаи која беше една од обвинителките кои стоеја рамо до рамо со Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева додека...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ