Европскиот првак Вардар пред првиот посериозен тест

Вардар рано изутринава отпатува за Украина каде во сабота треба да го играт мечот против Мотор Запорожје во СЕХА Лига. Покрај во регионалното натпреварување, „црвено-црните“...

Со Ана по 18 години станавме комплетни, бисерите ќе ги чувам...

Катерина Брезева и групата Соната синоќа доминираа на сцената на фолк вечерта на фестивалот ,,Охридски трубадури 2019”, кој се одржа покрај езерскиот брег, во...

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца, откако едно од нив било нападнато од таткото на пејачката, Џејми Спирс, јавуваат светските медиуми. Поранешниот...

Македонија извлече вреден бод против Израел

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва одигра нерешено со Израел на гости. Крајниот резултат беше 1-1, и покрај тоа што двете репрезентации имаа шанси за...

Мајка ми не доживеа да ме види во венчаница, но се...

Единственото девојче помеѓу 47-те момчиња кое го одгледа кралицата на Ромаската песна Есма Реџепова Теодосиевска, Малиша, заплови во брачните води. Пред две недели таа...

Надал до полуфинале на УС Опен

Шпанецот Рафаел Надал го надигра Аргентинецот Диего Шварцман во четвртфиналето на УС опен и си обезбедиме место во големата четворка на годинашното издание на...

Кавадарци очекува Здравко Чолиќ да донесе повеќе посетители, отколку Цеца минатата...

Кавадарци се подготвува за традиционалната манифестација Тиквешки гроздобер 2019. Настанот ќе се случува наредниот викенд, а за истиот ќе бидат одвоени над 10 милиони...

Главоболки за селекторот Ангеловски, Пандев неизвесен за дуелот со Израел

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на официјалната прес – конференција пред утрешниот натпревар против Израел објави дека тимот ќе се обиде да...

Единствен Spinning центар во Македонија со поинаква спортска приказна

Спорт Инн е единствен Spinning  центар во Македонија дизајниран да биде основата на која ќеја изградите посакуваната форма и физичка подготвеност. Тие нудат spinning...

Федерер разочаран по елиминацијата од УС Опен

Швајцарец Роџер Федерер, по поразот од Бугаринот Григор Димитров во четвртфиналето на УС Опен, беше разочаран, но и оптимист дека сепак може да победи...

НУМЕРОЛОШКА АНАЛИЗА ЗА СЕПТЕМВРИ : Крај на еден животен циклус

БР. 9 "УНИВЕРЗАЛЕН БРОЈ" Планетарен еквивалент: МАРС - "Црвената планета" Крај на еден животен циклус, довршување на стари заостанати обврски. Број на вишата свест Лут на околината...

С.А.Р.С. остана без својата единствена дама

Долгогодишниот пратечки вокал на групата С.А.Р.С, Сања Лалиќ не е веќе дел од популарниот белградски бенд. Таа беше единствена дама во групата, а своето заминување...

,,Охридски трубадури” ќе лансира нови музички ѕвезди

Десетици докажани пејачи и дебитанти дел од фестивалот Охрид се подготвува за еден од најреномираните музички фестивали, ,,Охридски трубадури 2019” кој ќе се одржи...

Рома ја привлече ѕвездата на Арсенал

Рома направи уште еден трансфер удар во последните моменти на трансфер прозорецот, откако официјално го ангажираше играчот од средниот ред на Арсенал, Хенрих Мхитарјан...

Ѓоковиќ: Ова не е крај

Светскиот тенисер бр.1, Новак Ѓоковиќ го заврши своето учество на „Ју Ес Опен 2019“, откако се откажа на стартот на третиот сет во неговиот...

Икарди заврши со Интер

Напаѓачот Мауро Икарди ќе ја продолжи кариерата во Пари Сен-Жермен, пренесува Скај Италија. Според изворот, двата клуба се договориле за договор за Аргентинецот, кој пред...

Хуман гест на фолк естрадата: Ќерката на Лидија плачешe кога и...

Дел од фолк естрадата вчера во ресторан во Битола пееше за младата Лидија Ристевска на која и е потребно скапо лекување на клиника во...

Директорот на Интер: Ќе се ослободиме од Икарди

Директорот на Интер, Бепе Марота се надева дека Мауро Икарди ќе го напушти клубот до крајот на преодниот рок. В понеделник истекува преодниот рок и...

Таткотo на Марко Пејчиновски за обвинувањата: Зарем на децата треба да...

Бевме подготвени за напади и обвинувања за кои тврдиме дека се без основа – вели Тони, таткото на тринаесет годишниот Марко Пејчиновски, кој се...

Питијада во Велес да има, хуманитарно ќе пеам, а ги повикувам...

Откако градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, вчера информираше дека наместо за познатиот фестивал на пити и вино Питијада 2019, планираните средства за манифестацијата ќе...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ