Евровизиската песна ќе биде промовирана на 11-ти март, деталите за проектот...

Песната ,,Lost and found’’ со која групата ,,Ај кју’’ ќе ја претставува Македонија на годинашната Евровизија во Лисабон, Португалија, во мај, ќе биде промовирана...

Откажан концертот во Скопје на новиот пулен на Лилјана Петровиќ: ...

Босанскиот пејач Амар Гиле, кој што на македонската публика минатата година и го претстави Лилјана Петровиќ, позната во регионот како менаџерката на Тоше Проески,...

(ВИДЕО) Фронтменот на Deep Purple лично ги покани македонските фанови на...

Легендарниот фронтмен на Deep Purple, Ian Gillan, лично ги покани македонските фанови на концертот што ќе го одржи на 5-ти ноември во Скопје, придржуван...

Митрополитот Петар ги освети темелите, а фолк естрадата ќе пее за...

Во Прилеп ќе се одржи голем хуманитарен концерт на кој ќе настапи дел од фолк естрадата, со цел да се соберат средства за доизградба...

„Протече“ крајот на „Игра на троновите“

Едноминутен „осврт“ на последните две епизоди од „Игра на тронови” протече на интернет и, ако е веродостоен, според коментарите потоа, илјадници обожаватели ќе бидат...

Каде ќе заврши непосакуваниот Бејл?

Тренерот на кралскиот клуб, Зинедин Зидан, по вчерашниот натпревар на Реал Мадрид изјави дека очекува велшанецот Герет Бејл да го напушти клубот во следниве...

Голема радост, ама напразно: Ѓоковиќ не отвора ресторан за бездомници!

Пофалби од сите страни, голема радост и комплименти на адреса на најпознатиот тенисер Новак Ѓоковиќ го преплавија регионот, по објавата на веста дека отвора...

Брена, Мадона за сиромашни или носталгија за Југославија?

Реакциите по повод големиот спектакуларен концерт на балканската музичка ѕвезда Лепа Брена, кој се одржа во саботата во ВИП Арена Борис Трајковски во Скопје...

Заштитете се од инфекции кои се добиваат во базен!

Отворените базени се потенционален извор на бактерии кои можат да доведат до сериозни инфекции. Доколку сакате да уживате во пливање на базен имајте ги...

Некогаш ни парите не помагаат: Се одлепи фризурата на Доналд Трамп!

Дека со парите можеш да купиш многу нешта, но не баш се што посакуваш, како на пример бујна коса, докажа американскиот претседател Доналд Трамп,...

И Александар Вучиќ како Груевски и Мијалков инспирација за тетоважа

Тетовирање на ликовите и името на политичарите е очигледно новиот хир кој што го зафати Балканот. Ако до неодамна јавноста не можеше да им се...

Двете најголеми љубови на Тоше, десет години по трагедијата

Тоше Проески, миленикот на сите генерации и момчето по кое воздивнуваа илјадници девојки ширум Балканот. Неговиот љубовен живот секогаш беше интересен за јавноста, а...

Истанбул во „црвена фаза“: Ливерпул подобар во пеналите против Челси!

Ливерпул е овогодинашниот освојувач на Суперкупот, откако по изведувањето на пеналите го совлада Челси. „Редс“ беа подобри пеналџии триуфирајќи со 5-4, откако натпреварот во регуларниот...

Репрезентативката Андонова „раскина“ со Барселона

Македонската фудбалска репрезентативка, Наташа Андонова, ја напушти Барселона. Таа сепак ќе продолжи да настапува во шпанското првенство, откако се пресели во редовите на Леванте. Во дресот...

Амди Бајрам за модниот стајлинг на митинзите: Во бундата сум како...

  На вчерашниот митинг на коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО - ДПМНЕ во Охрид, Амди Бајрам покрај бурлескните изјави, се најде во центарот...

Дино Имери нема да прави концерт: Чудо е што воопшто квалитетните...

Македонскиот уметник и пијанист, Дино Имери упати силни критики кон Министерството за култура, поради како што вели, одбивањето од нивна страна на неговиот проект...

Македонија извлече вреден бод против Израел

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва одигра нерешено со Израел на гости. Крајниот резултат беше 1-1, и покрај тоа што двете репрезентации имаа шанси за...

Внукот на Тоше Проески, Кристијан: Тоше многу ми недостасува, а на...

Внукот на македонската поп икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески вчера го објави видео-записот од неговата најнова песна „We are blood“. Истата ќе биде изведена на...

Елена Ристеска: Едвај ги сопирам солзите кога ќе ми се навратат...

Денеска се одбележува 38. родеден на македонската поп-икона Тоше Проески. Тој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, а возачот и...

Битолскиот бенд кој што позираше покрај убиената срна се правда: ...

Пишува: Вики Клинчарова Фотографија на која што дел од музичарите од битолската група ,,Екстра бенд’’ позираат покрај застрелана срна, за време на својата турнеја во...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ