(ВИДЕО)„Молика” реагира: Не пееше Тамара, туку Анета во живо, имаме и...

Битолската група „Молика” и нивната вокалистка Анета Мицевска на својата официјална страница споделија видео на кое таа ја пее евровиската песна на Тамара Тодевска...

Советничката на Мицкоски, Косана, 10 години по смртта на сопругот Благојче:...

Поранешната пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и поранешна претседателка на УЖ на ВМРО ДПМНЕ, а денес советничка на Христијан Мицкоски, Косана Мазнева, вчера на десетгодишнината...

Александра, ќерката на премиерот Заев ја избра животната професија: Сочувствителноста и...

Да се биде доктор е една од најблагородните, но истовремено и најтешките професии. Најчесто за оние кои се одлучиле животна професија да им биде...

Дуле, момчето кое беше десна рака на Гоце Арнаудов: Реков, доста...

Дуле Зрновски, момчето од Кочани за кое многумина знаеја да кажат дека е десната рака на легендарниот фолк пејач Гоце Арнаудов, но и негов...

Двете најголеми љубови на Тоше, десет години по трагедијата

Тоше Проески, миленикот на сите генерации и момчето по кое воздивнуваа илјадници девојки ширум Балканот. Неговиот љубовен живот секогаш беше интересен за јавноста, а...

Откриено зошто Каролина ги криеше деталите од свадбата

Свадбата на поп ѕвездата Каролина Гочева и магистарот по ликовна уметност, Михаил Корубин беше топ тема деновиве. Сите детали околу настанот успешно се држеа...

Ристе од Неготино, добитникот на седумка на НовоЛото: Ми се посреќи,...

Ристе Стефанов од Неготино, познат во градот како Фито, е среќниот добитник од наградната игра НовоЛото 7/34, кој освои 6 милиони денари, односно околу...

Заев за Златна бубамара: Се смеев со солзи, нормално ми е...

Голем број на актери, музичари, јавни личности и политичари вчера уживаа во 21-то издание на забавната манифестација Златна бубамара на популарноста. Помеѓу политичарите, веќе...

Таткотo на Марко Пејчиновски за обвинувањата: Зарем на децата треба да...

Бевме подготвени за напади и обвинувања за кои тврдиме дека се без основа – вели Тони, таткото на тринаесет годишниот Марко Пејчиновски, кој се...

ФОТО Која е атрактивната девојка покрај Груевски?

Поранешниот македонски премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој доби азил во Унгарија непосредно пред да замине на одлежување на двегодишната затворска казна...

Кога судбината ќе вмеша прсти: Во пристаништето на розите Љупчо Николовски...

Генералниот секретар на СДСМ, а до неодамна и министер за земјоделство, водостопанство и шумарство, Љупчо Николовски, пред десеттина дена го започна новото поглавје во...

Кирацовски и се заблагодари на сопругата Гордана за поднесувањето на неправдите

Пратеникот Александар Кирацовски, кој вчера беше сменет од позицијата генерален секретар на СДСМ, во отвореното писмо со кое се обрати до јавноста и му...

Заеви на концерт – Не сме ривалки, туку другарки со јатрва...

Синоќа на стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, концерт одржа еден од најпопуларните бендови „Бјело Дугме“ на кој пред многубројната публика настапија генијалните Горан Бреговиќ,...

Да се потсетиме како размислуваше Билјана: Жал ми е оти децата...

Денес со почеток од 15:00 часот во новоизградениот Дом на културата во Општина Кисела Вода ќе се одржи комеморација за актерката и поранешна градоначалничка...

Последен е овој воз за нас – Миле Кузмановски и се...

Фолк ѕвездата Миле Кузмановски, познат во јавноста и како крал на фолк баладите, и се врати на својата голема љубов, снимањето на љубовни балади....

Сопругата на Бујар Османи со емотивна порака за неговиот 38-ми роденден:...

Сопругата на вицепремиерот Бујар Османи, Валбона, со емотивна порака му го честиташе триесет и осмиот роденден. На својот Фејсбук профил, таа му порача дека колку...

Антониј, момчето што втрча на терен на Супер купот: Непланирано станав...

Антониј Тентов, 19-годишното момче што на самиот крај на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид во вторникот, во Скопје,  втрча на теренот, на арената...

Аднан, внукот на Есма од Германија: Ќе се вчудоневидите од...

Откако вчера на социјалните мрежи се појави фотографија од несредениот гроб на кралицата на Ромската песна, Есма Реџпова – Теодосиевска, по што следеа низа...

Се сруши авионот на Пинк

Приватниот авион на ѕвездата Алесија Бет Мур, позната како Пинк, се сруши при слетување на данскиот аеродром Аархус. Во авионот биле четворица американски државјани, двајца...

Разрешена ,,мистеријата” за фризурата на Бујар Османи: Не сум пресадил коса,...

Веќе неколку месеци наназад во медиумите и на социјалните мрежи е актуелна веста дека вицепремиерот Бујар Османи најверојатно бил на пресадување на коса, естетски...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ