Галерија: Теарце гласа!

Фотограф Томислав Георгиев Атмосфера од гласањето во Теарце, на избирачкото место 2011. Изборите засега се одржуват без проблеми.  

(ГАЛЕРИЈА) Скопје се изгуби во смогот, загадувањето и до 20 пати...

Скопје изминативе денови се соочува со енормно загадување. Синоќа мерната станица кај Ректорат покажа 650 микрограми на еден кубен метар ПМ10-честички, што е за...

(ГАЛЕРИЈА) Македонија гласа!

Фотограф: Томислав Георгиев Според последните информации на ДИК, до 10 часот, своето право на глас го оствариле 9,49 проценти од граѓаните. Засега, на дел од избирачките...

Галерија: СДСМ на масовен граѓански митинг во Скопје

Вечерва опозицискиот СДСМ го одржа централниот митинг во Скопје на само една недела пред предвремените парламентарни избори што ќе се одржат на 11 декември. Томислав...

(ГАЛЕРИЈА) Странски служби: Бундите на Амди Бајрам

Модната икона од Шутка ја дискутира својата опсесија со мртви крзнени животни во својот едиторијал за Fashionel, објави Странски служби, откако Амди Бајрам, на...

(ГАЛЕРИЈА) Сите погледи кон Катица Јанева

И денеска продолжи надзорната расправа за извештајот на Специјалното јавно обвинителство на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, на која Катица Јанева...

Галерија: Света миса за Светицата Мајка Тереза

Фотограф: Томислав Георгиев На плоштадот Македонија денеска во рамки на татковинската прослава „Денови на Света Мајка Тереза“ се одржа понтификална света миса по повод нејзиното...

(ГАЛЕРИЈА) Ништо не остана од урнатиот авион

Авионот кој вчера се урна во близина на Велес е целосно уништен и распрачен. Денеска во тек е  кримтехничко одбележување на трагите, како и...

(ГАЛЕРИЈА) Протест за слобода на Божиновски

Кривичниот суд денеска го одложи рочиштето од судењето на новинарот Зоран Божиновски, обвинет во случајот „Шпион“ Претходно, со мирен протест пред судот, Здружението на новинари...

(ГАЛЕРИЈА) Премиерот Димитриев со сопругата на отворањето на „Десет дена Крушевска...

Премиерот Емил Димитриев вчера пристигна во Крушево, каде што присуствуваше на свеченото отворање на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“. Димитриев во Крушево го придружува...

(ГАЛЕРИЈА) И Борко ја проба тортата на Груевски

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 26-ти роденден, а меѓу гостите имаше и личности од јавниот живот, во јавноста познати како поддржувачи на партијата....

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ