ГАЛЕРИЈА „Уметничко лизгање“ на скопскиот плоштад

Снегот кој од вчера почна да врне заедно со минусните температури направи лизгалиште по скопските улици. Дел од граѓаните едвај чекаа да падне првиот...

ГАЛЕРИЈА Публиката на нозе ги пречека ракометарите на Вардар, доделени 23...

Вечерва во салата Борис Трајковски се одржа 21-то издание на музичко-сатиричното шоу „Златна Бубамара“. Маја Оџаклиевска, Наум Петрески и Виолета Томовска, Дадо Топиќ и Тамара...

(ГАЛЕРИЈА) Заев очи во очи со географската одредница

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со евроамбасадорот Самуел Жбогар изјави дека македонската Влада е спремна за име со географска одредница.

(ГАЛЕРИЈА) Протест на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски за првпат пред Влада, заедно со...

ВМРО-ДПМНЕ предводена од лидерот во оставка, Никола Груевски, вечерва протестираше пред Владата. Груевски освен од Христијан Мицковски, имаше поддршка и од Бате Геле.

ГАЛЕРИЈА: Груевски, Конески, Тони Михајловски, Мицковски на протестот пред Кривичниот суд

Вмровците денеска се собраа на протест пред Основниот суд Скопје 1, откако утринава беа приведени екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков и пратениците...

Галерија: Вмровците се собираат пред судот

Пред Кривичниот суд во моментот се собираат поддржувачи на 36-те уапсени осомничени за насилството што се случи во Собранието на 27 април. Во моментот...

ГАЛЕРИЈА: Атмосфера од вчерашниот централен митинг на СДСМ пред Влада

Владејачката СДСМ вчера го одржа својот централен митин во Скопје пред Влада, од каде што порачаа дека Скопје нема да биде повеќе вмровски град...

Галерија од инцидентот меѓу Палчо и Героски

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Слободен печат“ Бранко Героски денеска беше посипан со боја од страна на бизнисменот Љупчо Палевски – Палчо...

ГАЛЕРИЈА: Како фудбалерите на Реал Мадрид ја прославија синоќешната победа во...

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид ги надигра „црвените ѓаволи“ на Манчастер Јунајтед, и со победа од 2:1 и по четврти пат е победник на УЕФА...

Галерија: Премиерот Заев вчера на прием со фудбалерите

На покана на Европската фудбалска федерација (УЕФА), претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва присуствува на свеченоста за високите гости, по повод...

ГАЛЕРИЈА: Поплавени простории во Музејот на Македонија

Музејот на Македонија е запуштен, а неодамнешните врнежи од дожд предизвикаа дополнителна штета. Поплавени простории и распукани ѕидови е сликата која може да се...

(ГАЛЕРИЈА) Конгрес на СДСМ

ФОТО: Томислав Георгиев

(ГАЛЕРИЈА) „Мирните“ демонстранти и евакуацијата на пратениците

Доцна вечерва полицијата со оклопни возила и употреба на шок бомби успеа да ги евакуира пратениците на СДСМ и коалицијата кои повеќе од два...

(ГАЛЕРИЈА) Пожар, двојазичност и Стевчо

Во пожарот што попладнево избувна изгореа бараките кои се сместени  Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. Додека пожарникарите...

Трамп, Ердоган и бројаници за разбивање монотонија во Собранието ГАЛЕРИЈА

По пет дена пауза пратениците денеска ја продолжија собраниската агонија и монотонија. Додуша, некои од нив, си најдоа занимација со испраќање СМС пораки, инспирирани...

(ГАЛЕРИЈА) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со испечатени реплики

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжија да ја одолговлекуваат конститутивната седница на која треба да се избере претседател на Собранието. Говорницата денеска ја „окупираше“...

(ГАЛЕРИЈА) 20 години Златна Бубамара на популарноста

Во Метрополис арената вчера се одржа јубилејното 20. издание од нашата најпопуларна и најгледана манифестација Златна бубамара на популарноста. Присуствуваа голем број на личности од...

(ГАЛЕРИЈА) Распука Камениот мост

На Камениот мост во Скопје се појави пукнатина на травертинските плочки во должина од дваесетина метри. Овие плочки беа поставени во 2004 година кога...

Галерија: Дедомразовска трка

Фотограф: Томислав Георгиев На плоштад Македонија во склоп на Новогодишен базар „Подари среќа“ се одржа третата по ред Дедомразовска трка. Дури 450 дедомразовци се натпреваруваа...

Галерија: Изборна атмосфера во Теарце

Фотограф Томислав Георгиев Изборите во Теарце засега се одвиваат мирно. Излезноста до 13 часот е 35,29 проценти.

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ