ГАЛЕРИЈА: Шарена револуција

Денешните протести кои како и секој ден почнаа пред Специјалното јавно обвинителство, па продолжија кон Министерството за образование каде ги пречекаа кордони полиција и не им дозволија да се приближат, на крај завршија пред Владата која беше целосно офарбана од демонстрантите. Тие, исто така истурија и различни бои по целата улица пред Владата со цел да ја прошират шарената револуција

(Галерија) Атмосфера од вечерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ

Најголемиот дел од граѓаните со организиран превоз допатуваа од останатите градови

(Галерија): Првомајски протест во Скопје

Фотографии од денешниот првомајски протест одржан пред Владата

(Галерија): Протест на движењето „Беса“

Фотографии од денешниот протест низ улиците на Скопје во организација на движењето „Беса“

(Галерија): Средношколски протести во Скопје

Средношколците во Скопје денеска излегоа на протести против воведувањето на новиот модел на државната матура

Галерија: Протест на ЈСП пред СДСМ

На новинарите од МАН им се приклучија и автобуси на СДСМ?!

ГАЛЕРИЈА: Моменталната слика од Куманово

Во Куманово мирно и без пукотници

(ГАЛЕРИЈА) Граѓаните против аболицијата

Денешниот протест против одлуката на Иванов да ги аболицира сите политичари низ фотографиите на Томислав Георгиев.

(Фотосторија) Живот на депонија!

Скопската депонија е посебен свет! И според својот вонземен пејсаж кој потсетува на сцените од СФ-серијалот „Лудиот Макс“ (Mad Max) и според судбините на луѓето кои живеачката ја вадат оттаму

(Галерија) Отворање на Боемската улица

Општина Центар вчера ја промовираше таканаречената Боемска улица која се наоѓа во Дебар Маало

(Галерија) Подготовки за Курбан Бајрам

Овој празник е познат по солидарноста и грижата никој да не биде заборавен, роднините, пријателите, сограѓаните, сиромашните, болните и осамените

(Галерија) Бит-пазар како Бејрут

Незадоволството за пресудата во случајот „Монструм’ прерасна во пресметка со полицијата

Галерија: Летен дожд во Скопје

Среде лето, дожд го заплисна главниот град и ги изненади Скопјани. Ама, тие си се снајдоа.

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ