ГАЛЕРИЈА Наставнички за чиста петка, создадоа креативна училница каде ќе се...

Да се создаде нешто ново, креативно налик на најсовремените ентериери во основните училишта во светот беше мотивот на три креативни дами, две наставнички и...

(ГАЛЕРИЈА) Силјановска од високо го следеше митингот на Пендаровски

Владејачката СДСМ денеска го одржа централниот митинг во Скопје за нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски. На митингот се обратија Наумче Мојсовски, кандидатот Стево Пендаровски и...

ГАЛЕРИЈА: Груевски, Конески, Тони Михајловски, Мицковски на протестот пред Кривичниот суд

Вмровците денеска се собраа на протест пред Основниот суд Скопје 1, откако утринава беа приведени екс министерот за внатрешни работи Митко Чавков и пратениците...

(ГАЛЕРИЈА) Заев очи во очи со географската одредница

Премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција со евроамбасадорот Самуел Жбогар изјави дека македонската Влада е спремна за име со географска одредница.

Галерија: Парада на гордоста

За прв пат во Скопје денеска се одржа „Парада на гордоста“. Парадата помина без инциденти, со повремени свиркања, но и аплаузи. Фотографии: Томислав Георгиев

(ГАЛЕРИЈА) Коѕијас и Димитров на вечера во Охрид

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас попладнево слета на аеродромот во Охрид, а вечерва е на работна вечера со неговиот македонски колега, Никола...

ГАЛЕРИЈА Чавков сам се појави во судот, дел од обвинетите спроведени...

Во моментов трае судењето за обвинетите за настаните од 27 април, односно за крвавиот четврток во Собранието. На денешното прво рочиште за случувањата во Собранието...

ГАЛЕРИЈА: Како фудбалерите на Реал Мадрид ја прославија синоќешната победа во...

Фудбалскиот клуб Реал Мадрид ги надигра „црвените ѓаволи“ на Манчастер Јунајтед, и со победа од 2:1 и по четврти пат е победник на УЕФА...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) „Бела Ноќ“ во Скопје, главниот град блесна

Уличната уметност дојде дојде до израз вечерва во Скопје, со почетокот на културната манифестација „Бела Ноќ“. Организаторите на овој настан очигледно е дека се потрудиле...

ГАЛЕРИЈА Публиката на нозе ги пречека ракометарите на Вардар, доделени 23...

Вечерва во салата Борис Трајковски се одржа 21-то издание на музичко-сатиричното шоу „Златна Бубамара“. Маја Оџаклиевска, Наум Петрески и Виолета Томовска, Дадо Топиќ и Тамара...

Галерија: Атмосфера од протестот „Името не го даваме“

Во 13 часот на плоштадот „Македонија“, во Скопје, започна протест во организација на движењето „Нашето име е наше право“. Собирот е организиран за изразување...

ГАЛЕРИЈА „Уметничко лизгање“ на скопскиот плоштад

Снегот кој од вчера почна да врне заедно со минусните температури направи лизгалиште по скопските улици. Дел од граѓаните едвај чекаа да падне првиот...

Галерија: Вмровците се собираат пред судот

Пред Кривичниот суд во моментот се собираат поддржувачи на 36-те уапсени осомничени за насилството што се случи во Собранието на 27 април. Во моментот...

(ГАЛЕРИЈА) Мицкоски предводник на протестот со тематика „црнила“: Црни Заев, црна...

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест пред Владата против актуелната власт на СДСМ. Протестот го предводеше партискиот лидер, Христијан Мицкоски, а тематиката на протестот беше „црнила“, односно...

ГАЛЕРИЈА: Атмосфера од вчерашниот централен митинг на СДСМ пред Влада

Владејачката СДСМ вчера го одржа својот централен митин во Скопје пред Влада, од каде што порачаа дека Скопје нема да биде повеќе вмровски град...

ГАЛЕРИЈА Изрекувањето на пресудата од вкупно 211 години затвор за Чавков,...

Судијката Добрила Кацарска денеска ја соопшти пресудата за „27 април“, според која повеќето обвинети беа прогласени за виновни, и добија високи затворски казни, а само Игор...

(ГАЛЕРИЈА) Апсење на полските навивачи кои се судрија со полицијата

По хаосот кој настана на плоштадот, полицијата успеаја да ги совлада полските навивачи и дел од нив беа уапсени. Дел од навивачите даваа отпор на...

Галерија: Премиерот Заев вчера на прием со фудбалерите

На покана на Европската фудбалска федерација (УЕФА), претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва присуствува на свеченоста за високите гости, по повод...

ГАЛЕРИЈА Галичка свадба 2018

Оваа година судбоносното „Да“ во живописниот Галичник ќе го кажат невестата Тања Лепческа, која е по потекло од Галичник, и младоженецот Златко Димовски. Тие ќе бидат главните...

(ГАЛЕРИЈА) Полски навивачи уапсени на плоштад

Полските навивачи на фудбалската репрезентација попладнево предизвикаа инцидент на плоштадот Македонија во Скопје. Според полициските службеници, тие се степале меѓусебе, по што неколкумина од...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ