Премиерот на Македонија, господинот Грујошенко донесе историски успех за ФК Бате...

(Вести од иднината/Македонија, 23.10. 2021 година) – Новиот македонски фудбалски клуб ФК Бате Мијалков е првиот македонски клуб во историјата што ќе игра во Лигата...

ДПМНЕ и ДУИ со нов предлог закон: Да нема вести без...

Владата на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ поднесе предлог закон со кој се предлага да се избришат сите вести што се објавени на порталите и...

Груевски: Приоритет на оваа Влада треба да биде реновирање на затворите...

По најавите на Премиерот Никола Груевски дека ќе се изградат нови старечки домови, ќе се реновираат шест болници, следи и ветување дека во наредните...

Никола Груевски со најголема доверба кај корисниците на апликацијата „сомнително лице“...

Апликацијата што неодамна ја промовираше МВР со наменета за пријавување какво било сознание или информација за лице кое подготвува, извршува или има извршено кривично...

Да беше лошиот стил кривично дело, Грујо ќе заглавеше 20 години...

Доказите за невкусот присутен во стилот на облекување на премиерот ниеден суд не може да ги отфрли. Според приложените докази до специјалниот моден обвинител се очекува изречување на казна од 20 години.

ЕКСКЛУЗИВНО: На плацевите од Водно, Мајбах ќе гради фабрика за производство...

По набиената агенда на Премиерот со отварање на чешми, канализиации, тениски играчишта, лименки, пликоа и ред други работи што се за отварање во секоја...

ДПМНЕ демантира: Тоа не е Груевски на фотографијата, Роберт Де Ниро...

По објавената фотографија на социјалните мрежи како Груевски се сонча на лежалка и носи наочари за сонце за кои се претпоставува дека се Limited...

Во меѓувреме од твитер профилот на Хан…

Додека нашите политичари интензивно преговараат и се обидуваат да решат клучни државни прашања, еврокомесарот за проширување и европска соседска политика Јоханес Хан си твита...   Направено од @seirdomk

Премиерот официјално ќе ја започне својата кампања на загриженост за иднината...

Со договорот за предвремени парламентарни избори во април 2016 година, Премиерот и официјално ќе го започне својот деветмесечен маратон, глумејќи загрижен и целосно посветен...

СКАНДАЛ: Претседателот Иванов провалил е-mail адреси на вработени во јавна администрација?!

Иако во јавноста се уште ништо не се зборува за овој скандал, сепак постојат сериозни докази и сведоштва од голем број вработени во јавната...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ