Дојде нешто вкусно и крцкаво: Отворен првиот КФЦ ресторан во Скопје

Американскиот бренд за брза храна, КФЦ го отвори својот прв ресторан во Сити мол. Американската компанија ќе инвестира повеќе од 10 милиони евра и согласно...

ВМРО и Турција, некогаш и сега

Има разлика: од „Слобода или смрт“ до „Ол инклузив“, за само 112 години

Еве како одат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Странски служби објавија ексклузивно видео како течат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. https://youtu.be/zzWaffampIo

Кога таткото на нацијата останува фикус на партијата

Претседателот Ѓорге Иванов со двојни аршини. Повикувајќи се на заедничката платформа на Албанците, која по изборите стана ултиматум на преговарачката маса со македонските политички...

Шампионски муабет

деФОКУСирање на денот

Т’га за фотелја

Функција некоја как да си метнам и в коалиција со власта да си прелетнам! На наши деца услуги да им правам во ЕЛЕМ, во Мепсо на фотелја...

Ако било добро за Хитлер, зошто не би било добро и...

Уште пред еден месец, „Фокус“ излезе со предлог до ДИК за изгледот на гласачкото ливче, ако само една партија има на него

Груевски: Приоритет на оваа Влада треба да биде реновирање на затворите...

По најавите на Премиерот Никола Груевски дека ќе се изградат нови старечки домови, ќе се реновираат шест болници, следи и ветување дека во наредните...

Девет погледи врз СДСМ

После изборниот пораз на СДСМ и по конгресот на кој на површина испливаа разликите помеѓу бранковистите и реформистите, јасно е дека на СДСМ може да се гледа на неколку различни начини, во зависност од гледната точка.

Македонија на светското првенство ќе го испрати Христијано Роналдо

После фантастичниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот на втори јуни пред Владата, ФФМ (чии главни луѓе претходното раководство на таа партија посакуваше...

ВИДЕО Поп на тротинет врши богослужба

Во духот на велигденските празници со вас споделуваме видео објавено на социјалните мрежи каде е снимена богослужба во православен храм. Видеото најверојатно потекнува од...

Има разлика

Еве како изгледаа поранешните министри за внатрешни работи, Љубе Бошкоски кога влегуваше на распит и Гордана Јанкуловска кога излегуваше од распит. Тој среќен, таа контра-среќна.

Кои други наши политичари пееле јавно, освен Пешевски?

Откако во Штип вицепремиерот Владимир Пешевски запеа заедно со публиката на митингот, редно е да се потсетиме и на другите наши политичари кои пред публика, јавно запеале.

Ексклузивно: Светските научници ја открија причината за затемнувањето на Сонцето… во...

Поради денешното затемнување, од Владата препорачаа сите граѓани барем до наредните избори да носат розеви очила кои помагаат да не се гледа темнината која ја има обвиено Македонија.

„Ослободителната војска на Груевски“ ја презеде одговорноста за нападот во Гошинце

Коминикето е потпишано од извесен командант Тендерими од самонаречената „Ослободителна војска на Груевски“

Прислушување во режија на К15

Спотовите на К15 се актуелни и денес

Денеска требаше да има избори?

Денеска за потсетување, е 5 јуни, вториот бетониран датум на Груевски за изборите. Првиот беше 24 април, кога и странците и ДУИ го уверија дека...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ