(ФОТО) Кога Заев ќе го погоди песната

Премиерот Зоран Заев заедно со неговата партија митингува по македонските градови и села, а изгледа и добро се забавува. Музичарот Златко Ориѓански објави фотографија од...

(ВИДЕО) Трубачи долж тунелот го збогатија „свеченoто“ отворање на автопатот Демир...

Денешното свечено пуштање во употреба на автопатот Демир Капија-Смоквица беше збогатено и со трубачи. Имено, плех-музика влезе во еден од тунелите и заедно со...

На кого личат македонските политичари?

Македонските политички партии се полни со луѓе кои едни на други си личат според ставовите, оти сите го следат диктатот на партијата. Но, во...

(ФОТО) Анѓушев во одело „Made in Macedonia“

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица носеше одело од македонскиот бренд „Signori“. Под името на брендот, на оделото стои и слоганот...

ФОТО Како изгледал Заев на млади години

Порталот Факултети објави предновогодишно интервју со премиерот Зоран Заев, во кое тој говори за омилените предмети во училиште, за неговите студентски денови, но и за...

(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доби песна во која се опева неговото „јунаштво“ за судирот со поранешниот премиер Никола Груевски. Песната се вика „Талат Џафери,...

Антонио Милошоски слави победа на десницата… во Австрија!?

Додека партијата чиј висок функционер е тој тагуваше по тешкиот пораз на локалните избори, Антонио Милошоски на твитер и фејсбук славеше победа на десницата,...

Пиво за 60 денари од штабот на Левица

Левица денеска ги повика граѓаните на бојкот на референдумот, кој ќе се одржи на 30-ти септември. Како што додаваат од партијата, граѓаните треба да...

Ван Хауте: „За 1000 денари и сендвич“ ја продадовте слободата

По повод Светскиот ден на поезијата, во знак на поддршка за сите оние кои веруваат во слободата и се борат за неа, олеснувачот Питер Ван Хауте во стихови им се обрати на македонските граѓани

Македонија на светското првенство ќе го испрати Христијано Роналдо

После фантастичниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот на втори јуни пред Владата, ФФМ (чии главни луѓе претходното раководство на таа партија посакуваше...

ФОТО Лидија Неделкова му ја честита на Џолев новата барокна зграда...

Поранешната претседателка на Врховниот суд, Лидија Неделкова денеска присуствуваше на отворањето на новата зграда на Кривичниот суд. Таа беше во првите редови, во друштво на...

(ФОТО) Коцијас ни симна капа

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас беше расположен при слетувањето на скопскиот аеродром попладнево. Тој ги поздрави фоторепортери и присутните со симнување на...

На Силвана Бонева и гори под нозете

Жешка атмосфера во ДИК - се одлучува за приговорите на гласањето на 11 декември поднесени од Беса и од СДСМ. Силвана Бонева, член на...

Битолчани си направија плажа… на Широк Сокак

Иако е веќе крај на летото и многу од луѓето си заминуваат од плажите, сепак тоа не важи и за битолчани. Тие решиле сами да...

Дојде нешто вкусно и крцкаво: Отворен првиот КФЦ ресторан во Скопје

Американскиот бренд за брза храна, КФЦ го отвори својот прв ресторан во Сити мол. Американската компанија ќе инвестира повеќе од 10 милиони евра и согласно...

СКАНДАЛ: Претседателот Иванов провалил е-mail адреси на вработени во јавна администрација?!

Иако во јавноста се уште ништо не се зборува за овој скандал, сепак постојат сериозни докази и сведоштва од голем број вработени во јавната...

ФОТО Базен за оние без пасош

Базен за оние без пасош постави Александар Дојранлив на покривот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во неговата нова фотомонтажа. Како што е познато, врвот од партијата...

(ФОТО) Ќе го замени ли Амди лавчето на прстенот со „ружа“?

Новиот партнер во Владата на Зоран Заев, вечниот Амди Бајрам своевремено носеше прстен со симболот на ВМРО-ДПМНЕ, лавчето. Откако сега ВМРО-ДПМНЕ го замени со СДСМ,...

Никола Груевски: Нови 3 милиони работни места во Македонија!

Никола Груевски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ во едно од неговите преизборни излагања вети дека ќе отвори нови 3 милиони работни места ако ја добие...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ