Му одговорила на писмо по 23 години

Ендрју Пјотровски од Илиноис, САД, како седумгодишно момче преку црквата во која тој одел со родителите, испратил подароци и писмо до девојче од Хрватска,...

Дојде нешто вкусно и крцкаво: Отворен првиот КФЦ ресторан во Скопје

Американскиот бренд за брза храна, КФЦ го отвори својот прв ресторан во Сити мол. Американската компанија ќе инвестира повеќе од 10 милиони евра и согласно...

Лоша навика од мали нозе: Пуши по 40 цигари на ден,...

Две и полгодишниот Рапи Ананда Памунгкас од Индонезија е зависен од никотин, а цигарите му ги купува неговата мајка. Проблемите се јавиле кога детето почнало да собира...

Само во Србија: Дури 45 години возел без возачка дозвола

Слободан Бугарчиќ никогаш не положил возачки испит и цели 45 години успевал да ги избегне сите сообраќајни контроли и радари со својата кола. Тој својот...

Колку заработуваат Меркел, Трамп, Макрон?

Јавноста будно го прати секој чекор на шефовите на сите држави ширум светот, а често налетуваат на критики поради нивните високи месечни плати. Еве...

И испаднал апаратот додека фотографирала лавови, па тие го задржале како...

Фамилија на лавови во Боцвана си најдоа нова „играчка“, откако на фотографот ненадејно му испаднал апаратот. Според фотографката Барбата Јенсен Ворстер, нејзинот апарат и испаднал...

Охридски ресторан: Не разведувајте се од жената бидејќи не знае да...

Со цел да привлечат што повеќе туристи во летната сезона, градовите низ целиот свет се трудат на што поинвентивен начин да им станат „таргет“...

Журка „Рација“ во Сектор следната сабота, специјален гостин ЕБР

По вчерашниот упад на полицијата во ноќниот клуб „Сектор“, поддржувачите на социјалните мрежи се организираат за нова журка која ќе се одржи, како што...

ФОТО Македонија во срцето, Србија на главата

На денешните протести пред парламентот против договорот за името меѓу Македонија и Грција можеа да висат различни симболи и обележја. Иако доминираше македонско државно...

Македонија на светското првенство ќе го испрати Христијано Роналдо

После фантастичниот настап на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на митингот на втори јуни пред Владата, ФФМ (чии главни луѓе претходното раководство на таа партија посакуваше...

(ФОТО) Ќе го замени ли Амди лавчето на прстенот со „ружа“?

Новиот партнер во Владата на Зоран Заев, вечниот Амди Бајрам своевремено носеше прстен со симболот на ВМРО-ДПМНЕ, лавчето. Откако сега ВМРО-ДПМНЕ го замени со СДСМ,...

(ФОТО) Анѓушев во одело „Made in Macedonia“

Вицепремиерот Кочо Анѓушев на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица носеше одело од македонскиот бренд „Signori“. Под името на брендот, на оделото стои и слоганот...

Во гостилницата „Тунел“ гостите ќе ги забавува бендот „Актор“

На сите боеми, од пред некој ден на располагање им стои и новоотворената гостилница „Тунел“. Снимката од свеченото отворање, со трубачки оркестар веќе е...

(ВИДЕО) Трубачи долж тунелот го збогатија „свеченoто“ отворање на автопатот Демир...

Денешното свечено пуштање во употреба на автопатот Демир Капија-Смоквица беше збогатено и со трубачи. Имено, плех-музика влезе во еден од тунелите и заедно со...

ВИДЕО Поп на тротинет врши богослужба

Во духот на велигденските празници со вас споделуваме видео објавено на социјалните мрежи каде е снимена богослужба во православен храм. Видеото најверојатно потекнува од...

ФОТО Лидија Неделкова му ја честита на Џолев новата барокна зграда...

Поранешната претседателка на Врховниот суд, Лидија Неделкова денеска присуствуваше на отворањето на новата зграда на Кривичниот суд. Таа беше во првите редови, во друштво на...

(ФОТО) Коцијас ни симна капа

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас беше расположен при слетувањето на скопскиот аеродром попладнево. Тој ги поздрави фоторепортери и присутните со симнување на...

(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доби песна во која се опева неговото „јунаштво“ за судирот со поранешниот премиер Никола Груевски. Песната се вика „Талат Џафери,...

ФОТО Стајлингот на Рангелова: Жолт капут, избелени фармерки, крзнени чизми

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска оддржа прес-конференција пред парламентарната зграда заедно со десетина пратеници, меѓу кои се издвојуваше пратеничката Даниела Рангелова по впечатливиот...

ФОТО Како изгледал Заев на млади години

Порталот Факултети објави предновогодишно интервју со премиерот Зоран Заев, во кое тој говори за омилените предмети во училиште, за неговите студентски денови, но и за...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ