(ФОТО) Коцијас ни симна капа

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас беше расположен при слетувањето на скопскиот аеродром попладнево. Тој ги поздрави фоторепортери и присутните со симнување на...

(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се...

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доби песна во која се опева неговото „јунаштво“ за судирот со поранешниот премиер Никола Груевски. Песната се вика „Талат Џафери,...

ФОТО Стајлингот на Рангелова: Жолт капут, избелени фармерки, крзнени чизми

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска оддржа прес-конференција пред парламентарната зграда заедно со десетина пратеници, меѓу кои се издвојуваше пратеничката Даниела Рангелова по впечатливиот...

ФОТО Како изгледал Заев на млади години

Порталот Факултети објави предновогодишно интервју со премиерот Зоран Заев, во кое тој говори за омилените предмети во училиште, за неговите студентски денови, но и за...

Антонио Милошоски слави победа на десницата… во Австрија!?

Додека партијата чиј висок функционер е тој тагуваше по тешкиот пораз на локалните избори, Антонио Милошоски на твитер и фејсбук славеше победа на десницата,...

(ФОТО) Кога Заев ќе го погоди песната

Премиерот Зоран Заев заедно со неговата партија митингува по македонските градови и села, а изгледа и добро се забавува. Музичарот Златко Ориѓански објави фотографија од...

(ВИДЕО) Пензионерите му отпеаа песна на Делков за сопругата Надица

Тони Делков, кандидат за градоначалник на Неготино од редовите на СДСМ, вчера ги посети пензионерите во нивниот клуб, каде им вети дека секогаш ќе...

(ГАЛЕРИЈА) Лицата на вмровците додека ја слушаа новата ера на Груевски

Стариот лидер Никола Груевски вечерва им ја рецитираше својата нова ера на членовите  и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ во салата „Борис Трајковски“. Ним пак, како...

ФОТО: За кого Ахмети ќе навива вечер – за Милан или...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, е навивач на италијанскиот фудбалски тим Милан, со оглед дека досега во неколку наврати во јавноста се појавил во...

Строго доверливо: Поканата што Груевски им ја пратил на српските разузнувачи

Редовен читател на Фокус до нашата редакција испрати писмо кое лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, им го испратил на српските разузнавачки служби, поканувајќи нивни...

ФОТО Базен за оние без пасош

Базен за оние без пасош постави Александар Дојранлив на покривот од зградата на ВМРО-ДПМНЕ во неговата нова фотомонтажа. Како што е познато, врвот од партијата...

ФОТО: Со грицки, кифли и колачи Стевчо свечено отвори лифт во...

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера присуствуваше на отворање на лифт во Карпош. Станарите на зградата му доделија благодарница на Јакимовски, поради тоа што...

Канал 5 ни посака добро утро во новото демократско и слободно...

Канал 5 утрово во 9,17 часот, повикуваќи се на извори од порталите и социјалните мрежи објави вест за политичките превирања во партијата на Груевски...

Хунѕка – новото оружје на ДПМНЕ

По крвавите настани во Собранието на социјалните мрежи се појави инспиративна фотомонтажа - „новото оружје на ДПМНЕ Хунѕка со кое планира да воспостави превласт...

Војвотка на мотор

Поранешната прва полицајка, Гордана Јанкулоска, јавно ги поддржува протестите кои се организираат под мотото „За заедничка Македонија“, а пред неколку дена на својот фејсбук...

УЈП со казни до 5000 € за оние што пријавите не...

По најавите нa порталите и нa социјалните мрежи дека освен двојазичноста на парите, ќе се воведат и арапски бројки на банкнотите, во Македонија се...

Кога таткото на нацијата останува фикус на партијата

Претседателот Ѓорге Иванов со двојни аршини. Повикувајќи се на заедничката платформа на Албанците, која по изборите стана ултиматум на преговарачката маса со македонските политички...

ВИДЕО Курц ги изгрицка ноктите изнервиран од македонските новинари во Виена

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, очигледно е под силен стрес на конференцијата на која се дебатира за слободата на медиумите во западен...

Странски служби потсетува на „шамарите“ во режија на Груевски

Потсетување на сценариото, за кое што зборуваше Груевски, денеска пред судот во случајот „Насилство пред општина Центар во 2013“. https://www.youtube.com/watch?v=VwtP3lzgRJI

Еве како одат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Странски служби објавија ексклузивно видео како течат преговорите меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. https://youtu.be/zzWaffampIo

НАЈПОПУЛАРНИ