Објавени нови “бомби”: Спасовски и Јанкулоска се договараат како да се...

Пред неколку часа на интернет се појавија  четири телефонски прислушувани разговори. Зад објавата потпишан е извесен „Илија громовник“, а разговорите се постирани на мрежата „Vk.com“. Во...

Нападнатата полицајка Јаначковска: Асани само ми викаше, а самата се удрив...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се сретна со полициската службеничка Јасмина Јаначковска, со цел лично да се информира за вчерашниот настан. Полициската службеничка...

Интервју со Тамара Тодевска: Донацијата од 10.000 евра од Боки 13...

Од евровизиска ѕвезда која и донесе историски успех на нашата земја на престижниот музички натпревар, до, за многу кратко време личност буквално распната на...

Груевски по апсењето на Јанакиески се закани: Ќе дојде друга сезона...

Бегалецот Никола Груевски се огласи на социјалната мрежа Фејсбук по вчерашното апсење на екс министерот Миле Јанакиески и други функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Тој долгиот пост...

Мајката на Софија апелира за спас: 28.000 евра, шанса за живот...

-Кон крајот на месец март годинава целосно се промени животот на нашето семејство. Нашата најмала ќерка Софија, која што се развиваше како и секое...

(ВИДЕО)„Молика” реагира: Не пееше Тамара, туку Анета во живо, имаме и...

Битолската група „Молика” и нивната вокалистка Анета Мицевска на својата официјална страница споделија видео на кое таа ја пее евровиската песна на Тамара Тодевска...

Азири, обвинет во „Монструм“: Полицаец ми рече дека ќе се внесе...

Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм“, на стартот на денешното рочиште обвини за тортура, додека бил носен од затворот Штип до Кривичниот...

Советничката на Мицкоски, Косана, 10 години по смртта на сопругот Благојче:...

Поранешната пратеничка на ВМРО ДПМНЕ и поранешна претседателка на УЖ на ВМРО ДПМНЕ, а денес советничка на Христијан Мицкоски, Косана Мазнева, вчера на десетгодишнината...

Фетаи: Ќе го гонам па дури и да е на смртна...

Ако некој стори кривично дело јас ќе го гонам, па дури и да е на смртна постела, рече специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи на...

Истрагата за „Рекет“ ќе се прошири, на Боки Тредичи и Зоки...

Истрагата за предметот „Рекет“ мрдна од мртва точка откако обвинителите се вратија од одмор. Деновиве е раздвижено во Обвинителството за организиран криминал и корупција,...

Се повеќе граѓани плаќаат полиса за приватните болници, за 950 денари...

Сè повеќе граѓани во земјава се одлучуваат за полиси за здравствено осигурување во приватните здравствени установи. За 950 денари месечна уплата на располагање на...

(ВИДЕО) Јанчев го пронајде спасот од загадениот воздух: Кавадарци прв град...

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев го пронајде решението за спас од загаденост на воздухот. Вечерва, тој со екипи од градот, го исчисти воздухот во...

Мајката на Пино за можниот мотив за убиството

Маја Трпковска, мајка на свирепо убиеното момче Пино Секондо (26) денес треба да пристигне во Скопје од Италија, каде што долги години живее и...

Берачите на грозје пристигнаа во Тиквешијата: Неготино е Германија за нас!

Секоја година за време на гроздоберот во Тиквешијата, при крајот на август, па се до почетокот на октомври, доаѓаат стотици берачи на грозје од...

ФОТО Како летува Митко Јанчев: Одморот не смее да биде табу!

Фото: Фокус Првата половина во месец август, традиционално со години наназад е време кога владините функционери, министри, советници и градоначалници го користат својот годишен одмор....

Се укинува обврската на граѓаните да поднесуваат годишна даночна пријава

Од следната година граѓаните ќе бидат ослободени од обврската самите да поднесуваат годишна даночна пријава до шалтерите на Управата за јавни приходи. Владата со...

Професорката Тројачанец пронајдена мртва: Се плашевме од најлошото, тоа и се...

Пред околу еден час е пронајдено телото на професорката Снежана Тројачанец, по која што трагаше цело Скопје откако вчера наутро излегла од дома, и...

„Илија Громовник“ објави нова „бомба“, на профилот стои локација Будимпешта

На руската социјална мрежа „ВКонтакте“ вечерва корисникот со псевдонимот „Илија Громовник“ објави нов прислушуван разговор, во кој тврди дека се слуша гласот на пратеникот...

Дуле, момчето кое беше десна рака на Гоце Арнаудов: Реков, доста...

Дуле Зрновски, момчето од Кочани за кое многумина знаеја да кажат дека е десната рака на легендарниот фолк пејач Гоце Арнаудов, но и негов...

Мајката на момчето кое загина во пожарот позади „Рамстор“ бара помош,...

25-годишниот Мартин Сиљанов, кој загина во пожарот што изби во сервис за мопеди позади трговскиот центар „Рамстор“, зад себе остави мајка која е инвалид...

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ