Јана Бурческа: Во Киев да ја освоиме Европа!

Музиката почна да ја освојува уште во основното училиште. Со две другарки основаат детски бенд, кој ги забавува дечињата од училиштето. Музичката страст ја...

Петар Георгиевски: Оган под ѕвездите

Енергичен и ексцентричен, секогаш тежнее кон слободно искажаната мисла. Токму како и секој астролошки претставник на Водолиите. Одлично организиран, внимателен, хуман... Трча и инспирира...

Жарко Димитриоски: Мора да почнеме да се смееме

Сака да готви. Сака и да пее. Сонуваше да стане македонскиот Џејми Оливер. Но, стана Жарко Еден на еден. Желбата за актерство како дете...

Зорица Црношија: Девојката со виножитото

Новогодишната атмосфера се вгнезди во Скопје Сити Мол. Љубопитно ѕирка од секое ќоше. Снешковци, снегулки, топли бои, насмеани лица и весела атмосфера. Оваа убавина...

Марко Марк: Не ни треба ТВ декаденција!

Тој е момчето со кое ви почнува утрото на Телма. Расположен, насмеан, добронамерен. Попладне ве пречекува дома додека патувате на радиото Канал 77. Во...

Четири години со Скопје Сити Мол!

Поминаа четири години од отворањето на најголемиот шопинг-центар во Македонија. Во текот на овој период, Скопје Сити Мол се наметна како урбан центар на...

Славица Ставреска – Цаци: За радосен почеток на денот!

Многу слушатели пораснаа со нејзиниот глас. Ја сакаа нејзината енергија и радиски идентитет, посебно кога со страст зборуваше за случувањата во Формула. Прецизна, вредна,...

Игор Стефановски Иџе: летачкиот Македонец!

  Поради него, македонската химна се слушна на Хунгароринг. Вљубен во автомобилите, семејството и во Горна Белица, го живее својот, но и сонот на многу...

Кире Лазаров: На терен немилосрден, дома емотивен!

Потекнува од Свети Николе. Во неговото семејство спортот е традиција. Роден е на 10 мај. Нумеролозите му предвидуваат успех и кариера на лидер. Спортската...

Бранко се врати! Вистина се врати!

Со Бранко Огњановски алијас Миле Паника на прошетка во Скопје Сити Мол

Владимир Чадиковски: Доктор кој и децата го обожаваат!

Специјалистот по педијатриска трансплантација и неонатална кардиохирургија, Владимир Чадиковски, докторот кој го сакаат децата, ни правеше друштво во Скопје Сити Мол

Ана Бунтеска: Вљубена во моќта на зборовите!

Убава, самосвесна и вљубена во моќта на зборовите, Ана Бунтеска е нашето друштво во Скопје Сити Мол

Александар Билјановски-Дадар: Задолжен за разубавување

Во празничната атмосфера на Скопје Сити Мол, овојпат се дружиме со Александар Билјановски-Дадар

Александар Блажевски: Ми пречи поделбата на табори!

Својата медиумска лична карта ја почна со радио, но бргу ја замени со телевизиската магија. Водителот Александар Блажевски денес се шеташе со нас во Скопје Сити Мол

Билјана Максимовска: Добра сум, ама не ме лутете!

Денес во Скопје Сити Мол се дружевме со Билјана Максимовска.

Тања Кокев: Дамата што ја менува модата во Македонија!

Ако не беше креатор, ќе беше сопственик на ресторан Кокичка. Тања Кокев денес ни правеше друштво во Скопје Сити Мол

Кристина Арнаудова: Сигурна, амбициозна, различна!

Кристина Арнаудова, уживајќи во својата бременост, одвои време за убаво дружење со нас во Скопје Сити Мол

Зоран Ристевски: Забавата е мојата работа!

Зоран Ристевски или Зоки Бејбе или Зоки Поплава, или едноставно човекот со непресушна енергија и позитивно расположение е нашиот избор за дружење во Скопје Сити Мол.

Ана Јовковска: Слободна и своја, пулсира во времето!

Нема време за лакирање нокти, но затоа сака да ужива во друштво на драги луѓе со кои споделува мисли. Денес во Скопје Сити Мол се прошетавме со Ана Јовковска.

Ана Зафирова: Врти-сучи, потребна ни е катарза!

Врти-сучи, тоа е Скопје, секогаш е асоцијација за неа. Харизматична и секогаш позитивна, дама која брзо мисли, но и брзо зборува.

Најнови вести

НАЈПОПУЛАРНИ