Касами: Ќе се зголеми парламентарното мнозинство, владата ќе тера цел мандат

by Фокус 00:33
00:33

Лидерот на Беса, Биљал Касами во интервју за ТВ21 рече дека собраниското мнозинство во иднина ќе се зголеми.

-Со други пратеници во иднина ќе се зголеми парламентарното мнозинство во Собранието и за прв пат по долги години ќе имаме Влада која ќе го реализира својот четири годишен мандат, имаме многу работа и многу проекти кои се во интерес на граѓаните – потенцираше Касами.

- Advertising -

Тој уште отсега порачува дека нема да прифатат било каков кандидат предложен од ДУИ за премиер Албанец во последните 100 дена од Владата.

Поврзани новости