Касами: Ќе го барам Села да разговараме за соработка во вториот круг на изборите

by Фокус 14:22
14:22

Биљал Касами, претседател на БЕСА, посочи дека денеска треба да разговара со Зијадин Села, предводник на Алијансата за Албанците, за можна коалиција и соработка во вториот круг на локалните избори.

– Ќе го побарам Села за да разговараме за можноста за соработка во вториот круг за да ги максимизираме резултатите – посочи Касами по средбата со албанскиот премиер Еди Рама во Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости