Карл Билд во посета на Скопје?

by Fokus

Поранешниот премиер и министер за надворешни работи на Шведска, Карл Билд, на својот Твитер профил објави дека патува во Скопје, иако официјална информација за негова посета на Македонија нема.

Копретседавачот на Европскиот совет за надворешни односи на својот твитер профил најави дека утре патува за Скопје.

„Во раните утрински часови полетување од сончева Болоња. Скопје со Европскиот совет за надворешни односи е дестинацијата на овој ден“, твитна Билд.

Поврзани новости