Каракамишева го придружува Мицкоски на лидерската средба

by fokus 18:24
18:24

Преседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски предмалку пристигна во Клубот на пратениците на лидерската средба која ја свика премиерот Зоран Заев.

Мицкоски дојде во придружба на професорката Татјана Каракамишева. Претходно, од Владата објавија дека на средбата се поканети лидерите на партиите кој со себе може да поведат уште еден функционер од својата партија.

- Advertisements -

Поврзани новости